Energie oslabí navzdory snaze centrálních bank - Strategický nákup energií pro velkoodběratele

Energie oslabí navzdory snaze centrálních bank

V minulém týdnu se výrazně zrychlilo tempo šíření nákazy koronavirem mimo Čínu. Počet nově nakažených přesáhl na konci minulého týdne 4 000 osob, což byl nejrychlejší denní růst nakažených v letošním roce. Největší počty naka­žených mimo Čínu zaznamenaly Jižní Korea (7134) Itálie (5883) a Írán (5823). Zrychlení tempa šíření nákazy se však projevilo také v Egyptě, Skandinávii, Fran­cii, Španělsku, USA a v dalších zemích. V těchto zemích vzrostl denní přírůstek nových případů nad 50.

Omezení dopravy a nové karantény

Koronavirus nyní způsobuje propad letecké dopravy, vznik nových karantén a jiných omezení cestování. Zastavení pohybu nakupujících, turistů i pracujících bude mít extrémně silný dopad na globální ekonomiku během 1Q i 2Q/2020.

Země G7 a G20 podpoří ekonomiku

Ekonomické státy zemí G7 i G20 se v minulém týdnu zavázaly k boji proti šíření koronaviru a k podpoře ekonomiky pomocí měnové politiky i vládních opatření. V minulém týdnu snížila úrokovou sazbu na mimořádném zasedání americká centrální banka FED a trh počítá s dalším omezením o 0,5 % během března. Nyní je řada také na Evropské centrální bance ECB a centrálních bankách Austrálie, Kanady, Japonska Malajsie i Švédska, které se setkávají tento týden.

Průzkum Reuters: Světová ekonomika míří do recese

Poslední průzkum agentury Reuters mezi ekonomy ukazuje, že světová ekono­mika letos míří do recese, a že americká centrální banka FED sníží úrokovou saz­bu na 0 % do poloviny roku. Tyto zprávy jsou negativní pro ekonomiku a podpo­rují pokles cen energií.
Copyright © 2018 Energy Managers, a.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořil Tomáš Hlad.

Firemní video vytvořil Michal Orsava a tým Pixtream s.r.o.

Podmínky ochrany osobních údajů/GDPRDisclaimer Energy Managers